Pomeranian Özellikleri ve Bakımı

Pomeranian Özellikleri ve Bakımı

Spitz ailesinin sevimli şirin üyesi Pomerenian görünüşüyle oldukça popülerdir. 

pomeranian boo ile ilgili görsel sonucu

Ülkemizde henüz yeni yeni popüler olma yolunda ilerlemektedir. Tabi bunun en büyük sebeplerinden birisi de bu şirin köpeğin fiyatıdır. Canlıların satışını tasvip etmesek de gerek yurtdışından gelmesi, gerekse zor ve aşırı ilgi isteyen cins olması sebebiyle orijinal fiyatları 6000 den 20000TL ye kadar çıkmaktadır

Pomeranian’lar cana yakın ve oyun delisidir. Sürekli sizden ilgi ister ve oyun oynarken bile çoğu zaman asil görünüşünü kaybetmez ^_^
Özgürlüğüne aşırı düşkündür, bu yüzden onu bağlamak veya kapalı ortamda tutmak onu üzer ve hırçınlaştırır.
 

Pomeranian Beslenmesi

Pomeranianların güzel görüntüsünün ana sebeplerinden biriside tüyleridir.  Bu yüzden verdiğimiz mama çok önemlidir. Çoğu pomeranian sahibi köpeklerine balıklı mama vermektedir. Bunun sebebi de Omega-3 yağ asitidir.
Omega-3 yağ asidi köpeklerde özellikle;
-Tüy kaybını önler.
-Derilerde yenilenmeyi ve parlak olmasını sağlar.

Kuru mamaya ek olarak dışarıdan yemek verecekseniz, mutlaka iyice pişirmeye dikkat ediniz. 

Pomeranian Bakımı

Pomeranian boo eyes ile ilgili görsel sonucu

Sadece mama tüy bakımına yeterli olmaz. Köpeğimizi düzenli olarak taramak ve dönem dönem tıraş etmemiz gerekmektedir. Yoksa tüylerinde topaklanmalar ve dökülmeler olabilir. Pomeranianlar yılda 2 kez tüy dökümü yaparlar. Bu durumda endişe etmeyiniz ve düzenli taramayla dönemi atlatmasını sağlayınız. Ardından gerekli gördüğünüz taktirde özel köpek şampuanlarıyla köpeğinizi yıkamalısınız.

Kısa bacakları sebebiyle yere yakın olan pomeranianların göz ve kulak bölgesi çok sık kirlenir. Bu bölgelere sürekli olarak bakım yapmak ileriki zamanlarda köpeğimizin ciddi sorunlarla karşılaşmasını önler.

 

Share

2 thoughts on “Pomeranian Özellikleri ve Bakımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir